Lara Gut pobjednica spusta u Val d'Izeru

Skijašica koja je na ovoj stazi 2009. godine sa svega 17 godina osvojila srebro na šampionatu svijeta u spustu, trku je završila u vremenu 1:19,75 minuta.
71 pregleda 0 komentar(a)
Lara Gut, Foto: Beta AP
Ažurirano: 14.12.2012. 14:56h

Švajcarkinja Lara Gut pojbednica je spusta koji je danas u okviru Svjetskog kupa vožen u Val D'Izeru.

Aktuelna šampionka Svjetsko kupa, Amerikanka Lindzi Von, diskvalifikovana je poslije pada u gornjem dijelu staze, kada je završila u zastitnoj mreži.

Čast Amerikanki spasila je Lini Smit koja je bila druga sa zaostatkom od 16 stotinki za pobjednicom i prvi put u karijeri popela se pobjednički na podijum.

Treća je bila još jedna Švajcarkinja Nađa Kamer, koja je imala pola sekunde slabije vrijeme od sunarodnice.