Pobjeda Frojnda u Kusamu

On je bio drugi nakon prve serije, a do četvrte pobjede u Svjetskom kupu došao je skokovima od 134,5 i 135,5 metara, za koje je dobio 266,1 bod.
Severin Frojnd, Foto: Beta AP
Ažurirano: 01.12.2012. 15:57h

Njemac Severin Frojnd pobjednik je trećeg takmičenja u skijaškim skokovima ove sezone koje je za Svjetski kup danas održano u finskom Kusamu.

Frojnd je ove sezone pobijedio i u Lilehameru, na otvaranju sezone, a juče je sa reprezentacijom Njemačke bio najbolji u ekipnoj konkurenciji.

Rus Dmitri Vasilje bio je drugi skokovima dužine 136 i 132 metra i zbirom od 265,4 bodova.

Švajcarac Simon Aman osvojio je treće mjesto skokovima od 135 i 130,5 metara za koje je dobio 255,7 bodova.

Na četvrtom mjestu završio je Austrijanac Gregor Šlirencauer (137,5 i 128,5), dok je peto mjesto osvojio Njemac Andreas Velinger (136 i 126,5).

Vodeći nakon prve serije, Slovenac Jaka Hlava, napravio je grešku u drugoj i nastup završio na 24. mjestu skokovima od 141 i 97 metara,

Frojnd je, nakon trećeg takmičenja u pojedinačnoj konkurenciji, preuzeo vođstvo u generalnom plasmanu sa 215 bodova.

Šlirencauer je drugi sa 182, dok je treći Tomas Morgenštern sa 140 bodova.