Šlirencauer najbolji u Lilehameru

Pobjednik jučerašnjeg takmičenja, Njemac Severin Frojnd, danas je osvojio 16 mjesto (122,5 i 131,5)
Gregor Šlirencauer, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 25.11.2012. 15:42h

Austrijanac Gregor Šlirencauer pobjednik je drugog takmičenja u skijaškim skokovima ove sezone koje je za Svjetski kup danas održano u norveškom Lilehameru.

On je bio drugi nakon prve serije, a do pobjede došao je skokovima od 141 i 137 metara, za koje je dobio 276,5 bodova. To je njegova 41. pobjeda u Svjetskom kupu.

Vodeći nakon prve serije, Norvežanin Anders Fanemel, osvojio je drugo mjesto skokovima dužine 140 i 134 mertra i zbirom od 275,4 boda i ostvario najbolji rezultat u Svjetskom kupu.

Austrijanac Tomas Morgenštern, koji je juče bio drugi, današnji nastup završio je na trećem mjestu skokovima od 135 i 134 metra za koje je ocijenjen sa 269,4 boda.

Norvežanin Anders Jakobsen kao i juče bio je četvrti (133,5/135,5), dok je peti bio branilac trofeja, Anders Bardal (134/134,5).

Među prvih deset su i trojica Slovenaca Jaka Hvala koji je bio sedmi, osmoplasirani Peter Prevc i Jurij Tepeš na devetom mjestu.

Pobjednik jučerašnjeg takmičenja, Njemac Severin Frojnd, danas je osvojio 16. mjesto (122,5 i 131,5).