Pobjeda Frojnda u Lilehameru

On je bio treći nakon prve serije, a do treće pobjede u Svjetskom kupu došao je skokovima od 99 i 100,5 metara, za koje je dobio 268,5 bodova.
Severin Frojnd, Foto: Beta AP
Ažurirano: 24.11.2012. 19:39h

Njemac Severin Frojnd pobjednik je prvog takmičenja u skijaškim skokovima ove sezone koje je za Svjetski kup danas održano u norveškom Lilehameru.

Austrijanac Tomas Morgenštern bio je drugi skokovima dužine 99 i 102 metra i zbirom od 267,2 boda.

Branilac trofeja, Norvežanin Anders Bardal, osvojio je treće mjesto skokovima od 98 i 101 metar, za koje je dobio 267 bodova.

Na Četvrtom mjestu završio je Norvežanin Anders Jakobsen (100,5/99,0), dok je peti bio Njemac Andreas Velinger (103,0/98,5).

U ženskoj konkurenciji pobijdila je Japanka Sara Takanaši (265,2), ispred Amerikanke Sare Hendrikson (261,4) i Norvežanke Anet Sagen (258,9).