Andre Mirer pobjednik slaloma u Leviju

Mirer, koji je bio vodeći i nakon prve vožnje, do pobjede je došao u vremenu minut, 49 sekundi i 55 stotinki.
Andre Mirer, Foto: Zimbio.com
Ažurirano: 11.11.2012. 13:38h

Šveđanin Andre Mirer pobjednik je prvog slaloma sezone koji je za Svjetski kup alpskih skijaša vožen danas u finskom Leviju. Mirer, koji je bio vodeći i nakon prve vožnje, do pobjede je došao u vremenu minut, 49 sekundi i 55 stotinki.

On je prošle sezone osvojio mali kristalni glubus u slalomu, a u Leviju je ostvario petu pobjedu u Svjetskom kupu. Pobjednik Svjetskog kupa, Austrijanac Marsel Hiršer, osvojio je drugo mjesto sa šest stotinki slabijim vremenom od pobjednika, dok je trećeplasirani Šveđanin Jens Bigmark imao 61 stotinku zaostatka.

Na četvrtom mjestiu završio je Italijan Manfred Melg, peti je bio njegov sunarodnik Patrik Taler, a šesti Austrijanac Rajner Herbst. Hrvat Ivica Kostelić osvojio je osmo, dok je Slovenac Mitja Valenčič završio na 19. mjestu.

Skijaši će takmičenje u Svjetskom kupu nastaviti u kandskom Lejk Luisu, gdje će 24. i 25. novembra biti voženi spust i superveleslalom. Skijašice će u Aspenu voziti veleslalom i slalom.