Ligeti najbrži u Zendenu

1 komentar(a)
Ted Ligeti, Foto: Reuters
Ažurirano: 28.10.2012. 13:29h

Amerikanac Ted Ligeti pobjednik je prvog veleslaloma sezone alpskih skijaša koji je za Svjetski kup vožen danas u austrijskom Zeldenu.

On je bio drugi nakon prve vožnje, a do 12. pobjede u Svjetskom kupu došao je u vremenu dva minuta, 36 sekundi i dvije stotinke.

Ligeti, koji je svih 12 pobjeda u Svjetskom kupu ostvario u veleslalomu, bio je pobjednik i prošlogodišnjeg uvodnog veleslaloma sezone u Zeldenu.

Sa dvije sekunde i 75 stotinki zaostatka drugo mjesto osvojio je Italijan Manferd Melg (2:38,77), dok je treći bio osvajač malog kristalnog globusa u veleslalomu, Austrijanac Marsel Hiršer sa tri sekunde i 12 stotinki slabijim vremenom od pobjednika.

Vodeći nakon prve vožnje, Francuz Tomas Fanara, osvojio je četvrto mjesto, završio je na četvrtom mjestu, peti je bio Švajcarac Didije Defago, a šesti Austrijanac Hanes Rajhelt.

Hrvat Ivica Kostelić nastup je završio na 14. mjestu.

Alpski skijaši i skijašice, poslije dvonedjeljne pauze, u finskom Leviju 10. i 11. novembra voziće slalom.