60 pregleda 0 komentar(a)
Dani Pedrosa, Foto: Beta AP
Ažurirano: 30.09.2012. 14:25h

Španac Dani Pedrosa, vozač Repsol Honde, trijumfovao je na 14. trci sezone u Moto GP šampionata koja je danas vožena za Veliku nagradu Aragona.

Pedrosa je do četvrte pobjede u sezoni došao remenu od 42:10.444 minuta, što je za šest I po sekundi od Horhe Lorenca, koji je startovao sa pol pozicije.

Na posljednji stepenik pobjedničkom postolja popeo se Italijan Andrea Doviciozo.

“Bio je ovo težak vikend zbog hladnog vremena i kiše. Na startu trke vidio sam da mogu da odvezem brzu trku, pratio sam Lorenca od starta i iskoristio prvu priliku da preuzmem vođstvo. Drago mi je što sam trijumfovao pred svojim navijačima, porodicom i samo dan poslije rođendana”, rekao je Pedrosa, koji je juče proslavio 27. rođendan.

Trku je obilježila borbe Lorenca i Pedrose, a odluka o pobjedniku pala je u sedmom krugu.

Tada je Pedrosa uspio da prestigne zemljaka. Od tog momenta, pa do kraja trke Pedrosa nije dozvolio Lorencu da mu ugrozi trijumf.

“Bio sam odličan u prvih nekoliko krugova. Kada sam napravio prvu grešku, Dani je to iskoristio, preuzeo vođstvo. Znao sam da moram da ga pratim, da pokušam da ga stigne, ali nisam uspio. Ipak, srećan sam što sam završio na drugom mjestu”, rekao je Lorenco.

Uzbudljivo je bilo u borbi za treće mjesto, a na kraju je Doviciozo bio za desetinku i po brži od Britanca Kala Kračloua.

Osim pobjede Pedrose, trku je obilježio je i težak udes Niki Hejdena, iz koga je srećom izašao bez težih povreda.

Amerikanac je, naime, poslije nekoliko uvodnih krugova izletio sa staze, a pošto je ostao na motoru i nije mogao da stane udario je u zaštitnu ogradu, a potom je preletio preko nje.

Svjetski šampion iz 2006. godine odmah je prevežen u medicinski centar u blizi staze, a nakon završetka trke stigla je informacija da je sa njim sve uredu.

Šampiona Moto GP-ja nastavlja se 14. oktobra trkom za Veliku nagradu Japana.

U klasi Moto 2 slavio je Španac Pol Espargaro ispred zemljaka Marka Markeza i Britanca Skota Redinga.

Domaći vozač Luis Salom bio je najbrži u klasi Moto 3. Drugo i treće mjesto zauzeli su Njemci Sandro Korteze odnosno Jonas Folger.