Kovinić i Krstajić poražene u polufinalu

Ažurirano: 20.09.2012. 21:41h

Crnogorske teniserke Danka Kovinić i Danica Krstajić nijesu uspjele da se plasiraju u finale Rojal kupa NLB Montenegrobanka u Podgorici, u konkurenciji dublova.

One su večeras u polufinalnom meču poražene od Italijanke Nikol Kleriko i Njemice Ane Žaja 2:1 (4:6, 7:6, 10:8).

U polufinalu dubla sudija je dvije važne lopte presudio u korist Kleriko i Žaja, nakon što je promijenio odluku linijskih sudija.

U prvom setu, kod brejk lopte za crnogorski dubl, dva puta je mijenjao svoju odluku, a isto je uradio i u super taj breku trećeg seta.

On je aut kod servisa Žaje i vođstva 8:7 crnogorskih teniserki promijenio odluku i omogućio italijansko-njemačkom dublu da izjednači na 8:8, a potom i dođe do vođstva od 10:8 i pobjede.

Kleriko i Žaja u finalu igraće sa argentiskim teniserkama, Mailen Auro i Marija Irigojen, koje su u polufinalnom meču eliminisale rumunsko-srpsku kombinaciju, Mihaelu Buzarnesku i Teodoru Mirčić 2:1 (6:3, 2:6, 10:7).

U singlu Danka Kovinić se plasirala u četvrtfinale, pobjedom protiv Slovakinje Kristine Kucove 2:1 (6:2, 6:7, 6:4).

Kovinić, koja je prošle godine igrala finale podgoričkog turnira, do pobjede došla je nakon više od tri sata igre.

Ona će u četvrtfinalu igrati protiv Njemice Ane-Lene Fridsom, koja je bila bolja od Rumunke Raluke Olaru 2:1 (2:6, 6:1, 6:3)

Turnir u Podgorici igra se za nagradni fond od 50 hiljada dolara.