Slovenija opet bolja, četvrti poraz odbojkašica

Izabranice Vladimira Rackovića poražene su danas u belgijskom Kortrijuku od Slovenije sa 3:0 (27:25, 25:11, 25:22), u prvom kolu drugog kvalifikacionog turnira.
52 pregleda 0 komentar(a)
Ženska odbojkaška reprezentacija Crne Gore, Foto: Cev.lu
Ažurirano: 14.09.2012. 16:54h

I nakon četiri odigrana meča u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, crnogorske odbojkašice nemaju pobjedu, niti osvojen set - izabranice Vladimira Rackovića poražene su danas u belgijskom Kortrijuku od Slovenije sa 3:0 (27:25, 25:11, 25:22), za 78 minuta igre, u prvom kolu drugog kvalifikacionog turnira.

Slovenija je bila bolja i u Mariboru sa 3:0, na prvom kvalifikacionom turniru.

Crna Gora sjutra (20.30) igra sa Belgijom, a u nedjelju sa Francuskom (17).

Ukupni pobjednik, nakon oba turnira koji se igraju po sistemu svako sa svakim, direktno će se plasirati na EP dok će drugoplasirani igrati baraž.

Crna Gora – Slovenija 0:3 (25:27, 11:25, 22:25)

Kortrijk – Dvorana: “Lanž Munte”. Gledalaca: 75. Sudije: Koreja Benites (Španija) i Vajnberger (Švajcarska). Poeni iz napada: Crna Gora 23, Slovenija 33. poeni iz bloka: Crna Gora 5, Slovenija 8. Poeni iz servisa: Crna Gora 3, Slovenija 6. Greške: Crna Gora 28, Slovenija 25.

Crna Gora: BOKAN 6, Bojović, RAIČEVIĆ (libero), OTAŠEVIĆ 3, PEROVIĆ 4, Milović, Peruničić, JAKIĆ 8, IVANOVIĆ 5, MILIVOJEVIĆ 5, Vujadinović, Cvijović.

Slovenija: TURNSEK 5, LERNAČIĆ 1, Blagne, MEDVED (libero), KAUČIČ 8, Zdovc, Pintarić, Valenčić, Božić, KUČEJ 6, CVETANOVIĆ 13, POTOKAR 12.