Murić juniorski prvak svijeta

Takmičar rožajskog Univerzuma savladao je u finalnom meču kategorije do 81 kilogram Mihaila Navalneova iz Rusije na poene, 3:0.
6 komentar(a)
Ažurirano: 14.09.2012. 14:37h

Crnogorski kik bokser Mensur Murić osvojio je danas zlatnu medalju na juniorskom prvenstvu svijeta u Bratislavi, u disciplini lou kik.

Murić je na putu do finala eliminisao Haruna Crnomerovića iz Bosne i Hercegovine i Rusa Andreja Pogodina.

Uspješan nastup crnogorskih kik boksera upotpunio je Dejvid Kajević, osvajanjem bronzane medalje u kategoriji do 71 kilogram.

Selektor Ivan Strugar kazao je da u takmičarskoj i trenerskoj karijeri nije imao prilike da vidi borca, naročito juniora od 16 godina, sa tolikom željom i motivom za pobjedom.

"Murić je sve tri runde pobijedio ubjedljivo razlikom na poene, u nevjerovatno dinamičnoj i agresivnoj borbi takmičar iz Rusije je bio apsolutno nemoćan. Vraćamo se u Crnu Goru sa po jednom zltnom i bronzanom medaljom sa Svjetsko šampionata u kik boksu. Veliki uspjeh crnogorskog kik boksa i sporta uopšte", rekao je Strugar u izjavi dostavljenoj agenciji MINA.