Crnogorske odbojkašice poražene i od Francuske

To je treći poraz crnogorskih odbojkašica, koje u Mariboru nisu osvojile niti jedan set...
1 komentar(a)
Ažurirano: 09.09.2012. 20:19h

Ženska seniorska odbojkaška reprezentacija Crne Gore poražena je večeras od Francuske 3:0 (25:14, 25:6 i 25:14), u utakmici trećeg kola prvog kvalifikacionog turnira za plasman na Evropsko prvenstvo, koje će 2013. godine biti odigrano u Njemačkoj i Švajcarskoj.

To je treći poraz crnogorskih odbojkašica, koje u Mariboru nijesu osvojile ni set.

Francuska je sa maksimalnim učinkom završila prvi dio kvalifikacija.

U drugom meču E grupe, Belgija je savladala Sloveniju 3:0 (25:20, 25:18 i 25:17) i zabilježila drugi trijumf.

Kvalifikacije će biti nastavljene u belgijskom gradu Kortijk, koji će biti domaćin drugog turnira, od 14. do 16. septembra.

Ukupni pobjednik, nakon oba turnira koji se igraju po sistemu svako sa svakim, direktno će se plasirati na EP dok će drugoplasirani igrati baraž.