Crnogorske odbojkašice poražene i od Slovenije

To je bio drugi poraz crnogorskih odbojkašica, koje su juče izgubile od Belgije 3:0...
55 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 08.09.2012. 17:10h

Odbojkašice Crne Gore upisale su i drugi poraz na prvom kvalifikacionom turniru za plasman na Evropsko prvenstvo, koje će 2013. godine biti održano u Njemačkoj i Švajcarskoj.

Nakon Belgije, bolja od naše selelekcija bila i Slovenija, koja je do maksimalnog trijumfa došla nakon 67 minuta igre.

U sva tri seta, domaća selekcija je već na startu dolazila do osjetne prednosti, pa Crna Gora nije imala nikakvih šansi.

Francuska je u drugom meču bila bolja od Belgije 3:1 (25:23, 25:18, 20:25, 25:20).

Crna Gora će, sutra veče, u posljednjem kolu od 20 sati odmjeriti snage sa Francuskom, dok će od 17 na teren Slovenija i Belgija.

Drugi turnir odigraće se u Kortijku od 14. do 16. septembra.

Ukupni pobjednik, nakon oba turnira, direktno će se plasirati na šampionat Starog kontinenta, dok će drugoplasirani igrati baraž.

Slovenija - Crna Gora 3:0 (25:11, 25:18, 25:12)

Maribor - Dvorana: “Ljudski vrt”. Gledalaca: 200. Sudije: Temelis (Grčka), Bartolini (Italija).

Slovenija: Hutinski (11), Turnšek (15), Lenarčić (4), Medved (libero), Kaučić (7), Zdovc (11), Pintarič, Valenčić, Božić, Planinšec, Cvetanović (16), Potokar.

Crna Gora: Bokan (13), Bojović, Raičević (libero), Otašević (3), Perović (4), Milović, Peruničić (4), Jakić (2), Ivanović (4), Milivojević (1), Vujadinović, Cvijović.