Odbojkaši startovali maksimalnim porazom od Finske

Izabranici Ivana Joksimovića izgubili su danas od Finske sa 3:0 (25:22, 27:25, 25:20), u prvom kolu kvalifikacionog turnira u grčkoj Trikali.
61 pregleda 2 komentar(a)
Odbojkaši Crne Gore, Foto: Www.cev.lu
Ažurirano: 06.09.2012. 16:35h

Odbojkaši Crne Gore porazom su startovali u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, koje se naredne godine održava u Poljskoj i Danskoj – izabranici Ivana Joksimovića izgubili su danas od Finske sa 3:0 (25:22, 27:25, 25:20), nakon 86 minuta igre, u prvom kolu kvalifikacionog turnira u grčkoj Trikali.

U drugom meču prvog kola, Grčka je savladala Rumuniju 3:2.

Da su iskoristili jednu od dvije set lopte u drugom setu, pitanje je kako bi završili duel sa prvim favoritom u grupi.

"Zadovoljan sam iako rezultat nije dobar za nas. Odigrali smo veoma dobro, posebno u drugom setu, ali imamo mlad tim, dok Finska ima i dužu klupu", rekao je nakon meča crnogorski selektor Ivan Joksimović.

Nakon izgubljenog prvog seta, u kojem su bili u igri do 22:22, “crveni” su se vratili u drugom, vodili su 8:5, 14:11, 22:19 i 24:22, ali nijesu uspjeli da set privedu kraju. Oivanen je asom donio Finskoj prvu set loptu, koju nijesu realizovali, a na 25:25 je prvo pogriješio Aleksandar Milivojević, da bi Šumov iz kontre veoma dobro reagovao nakon lošeg prijema Rašovića.

U trećem setu dileme nije bilo, već na 13:6 je bilo jasno da će Finska upisati ubjedljivu pobjedu.

"Bilo je važno da upišemo pobjedu u ovom meču. Igrali smo dobro i dobili na samopouzdanju. Imali smo problema jedino u drugom setu, kada je naš protivnik rizikovao na servisu. Iako smo favoriti u grupi, to moramo da potvrdimo i na terenu", rekao je selektor Finske Danijel Kastelani.

Grčka je sjutra veče (19.30) drugi rival Crne Gore.

"Biće teško protiv Grčke, ali smo došli u Trikalu da ostvarimo pozitivan rezultat", dodao je Joksimović.

Samo prvoplasirana nakon dva turnira (drugi je u finskom Vantuu od 14. do 16. septembra) ide direktno na EP, dok će drugoplasirana u baraž sa osvajačem 2. mjesta u grupi B (Estonija, Belgija, Holandija, Izrael).

Crna Gora – Finska 0:3 (22:25, 25:27, 20:25)

Trikala – Gradska dvorana. Gledalaca: 240. Sudije: Ćezare (Italija) i Rajković (Hrvatska). Poeni iz napada: Crna Gora 33, Finska 38. Poeni iz bloka: Crna Gora 2, Finska 8. Poeni iz servisa: Crna Gora 4, Finska 7. Greške: Crna Gora 31, Finska 25.

Crna Gora: Minić 3, Bojić 8, Ćuk, Bošković, Rašović (libero), Đukić 1, Dabović Radunović, Milivojević 8, Šuljagić 7, Marković 5, Ćulafić 6.

Finska: Tervaporti, Esko 3, Roininen (libero), Siltala 14, Hietainen, Mantila (libero), Kunari 8, Miko Oivanen 6, Šumov 7, Mati Oivanen 12, Ojansivu 1, Lehtonen 2.