Usik svjetskom dodao i olimpijsko zlato

Kinez Zu, Britanac Kembel, Kubanac Stolongo Inglesias, Japanac Murata i ukrajinski bokser Usik osvojili su zlatne medalje prvog dana finalnih borbi na bokserskom olimpijskom turniru
Ažurirano: 11.08.2012. 22:27h

Kinez Šiming Zu, Britanac Luk Kembel, Kubanac Roniel Stolongo Inglesias, Japanac Rijota Murata i ukrajinski bokser Aleksander Usik osvojili su zlatne medalje prvog dana finalnih borbi na bokserskom olimpijskom turniru u Londonu.

Kinez Zu je u finalu kategorije do 49 kilograma pobijedio Tajlanđanina Kaea Pangprajana 13:10.

Bronzane medalje osvojili su Irac Bedi Barns i Rus David Ajapetijan.

U kategoriji do 56 kilograma Britanac Luk Kembel pobijedio je Irca Džona Nevina 14:11.

Bronzane medalje pripale su Kubancu Lazaru Estradi Alvarezu i Satošiju Šimicuu iz Japana.

Kubanac Roniel Stolongo Inglesias bio je najbolji do 64 kilograma, a u finalu pobijedio je Ukrajinca Denisa Berinčika 22:15.

Bronzane medalje osvojili su Italijan Vićenco Manđakapre i Munk-Erden Uranšimeg iz Mongolije.

Japanac Rijota Murata do zlatne medalje u kategoriji do 75 kilograma došao je pobjedom u finalu protiv Brazilca Eskiva Falkaa Florentina 14:13.

Bronzanim odčjuma morali su da se zadovolje Uzbekistanac Abas Atojev i Britanac Entoni Egogo.

Ukrajinac Aleksander Usik, koji je zvanični svjetski prvaak, u finalu kategorije do 91 kilogram pobijedio je Italijana Klementija Rusa.

Bronzane medalje, plasmanom u polufinale, obezbijedili su Azerbajdžanac Tejmur Mamadov i Bugarin Tervel Pulev.

Finalne borbe u kategorijama do 48, 54, 60, 69, 81 i preko 91 kilogram na program su sjutra.