Tunižanin Melouli najbolji u plivačkom maratonu

Ousama Melouli, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 10.08.2012. 14:08h

Sa disciplinom 10 km maraton muškarci završilo se kompletno takmičenje u plivanju na ovogodišnjim Olimpijskim igrama.

Zlato u ovoj disciplini osvojio je Tunižanin Ousama Melouli sa vremenom sat, 49 minuta i 55,1 sekundu.

Njemu je ovo druga medalja u Londonu, nakon što je bio bronzani u trci na 1500 m slobodnim stilom.

Melouliu je 2007. godine Arbitražni sud u Lozani izrekao suspenziju od 18 mjeseci zabranje plivanja zbog dopinga.

Drugi na cilj stigao je Tomas Lurc iz Njemačke koji je za Meloulijem kasnio nešto više od tri sekunde, dok je Kanađanin Ričard Vajnberger 10 km otplivao za 1:50:00.3 i tako prigrabio bronzu.