Finale!!!

„Crvene” su dugo tražile način kako da naprave razliku. Dugo nije uspijevale, sve do sredine drugog poluvremena, kada je perfektna odbrana, predvođena Marinom Vukčević, dala rezultat
Ažurirano: 09.08.2012. 21:26h

Od specijalnog izvještača "Vijesti"

London - Šta reći, šta napisati, a da bude „jače” od jedne proste činjenice - Crna Gora je u finalu Olimpijskih igara!!!

Rukometašice iz jedne od najmanjih evropskih država srušile su još jednog velikana, očitale lekciju i Španiji (27:26) i domogle se sna. I neka nastave da sanjaju, jer u subotu će pokušati da Norveškoj skinu jednu od tri krune. Kako su igrale večeras protiv „furije”, to sigurno nije nemoguća misija.

Protiv dželata sa Svjetskog prvenstva i ponovo nevjerovatne Silvije Navaro na golu, „crvene” su dugo tražile način kako da naprave razliku.

Dugo im nije uspijevalo, sve do sredine drugog poluvremena, kada je perfektna odbrana, predvođena 18-godišnjom Marinom Vukčević, napokon dala rezultat i na drugoj strani terena - serijom 5:0 od 46. do 52. minuta, tokom koje je Sonja Barjaktarović odbranila sedmerac Hesike Alonso (ušla samo zbog penala), Bojana Popović i drugarice su pobjegle na velikih plus pet (24:19).

Bilo je jasno da najveći uspjeh u istoriji crnogorskog sporta ne može da izmakne... Španjolke su sa dva pogotka u 60. minutu samo iskoristile rano slavlje rivala da izbore minimalan poraz.

Svi rivali su svjesni da je ključ pobjede protiv Crne Gore perfektna odbrana nad Bojanom Popović i Katarinom Bulatović. Ni Španija nije uspjela da ispuni zadatak - Bulatovićeva je promašila prva četiri šuta, a pogodila svih preostalih devet, dok je najbolja rukometašica planete fenomenalno dirigovala igru i usput šest puta tresla mrežu Navaro.

Opet je i odbrana bila fenomenalna, opet se Suzana Lazović borila kao lav u oba pravca, opet su Maja Savić i Anđela Bulatović „tukle” svakoga u odbrani, opet su Majda Mehmedović, Marija Jovanović i Milena Knežević pogađale kada je bilo najpotrebnije, opet... Ono čuveno oro zaigralo se i u Londonu.

Za kraj, za one koji još ne mogu da vjeruju - Crna Gora će u subotu veče u 21.30 igrati sa Norveškom finale Olimpijskih igara!

Španija - Crna Gora 26:27 (13:13)

London - „Košarkaška arena”. Gledalaca: 9.000. Sudije: Krstič i Ljubič (Slovenija). Sedmerci: Španija 6 (4), Crna Gora 5 (5). Isključenja: Španija 4, Crna Gora 8 minuta.

Španija: NAVARO (15 odbrana), Ćobanu, Lopes, BARNO, Alberto 6 (2), Bea. Fernandes 5 (2), Kvadrado 1, MANGE 3, AGILAR 4, ALONSO, PINEDO 5, BEG. FERNANDES 2, Amoros, Elorsa.

Crna Gora: BARJAKTAROVIĆ (dvije odbrane i sedmerac), Vukčević (pet odbrana), MILJANIĆ 2, Radičević 2, Đokić 2, Jovanović 1, Radović, A. Bulatović 1, SAVIĆ, POPOVIĆ 6 (1), LAZOVIĆ 2, BULATOVIĆ 9 (4), Mehmedović 1, KNEŽEVIĆ 1.

19:24 Mehmedović 52.

Barjaktarović brani sedmerac Alonso u 52. minutu!

19:19 Mange 45. (igračica više)

18:19 K. Bulatović 7 m, 44. (igračica manje)

13:14 Radičević 32. (kontra)

Navaro na startu drugog poluvremena brani zicer Maji Savić.

1:0 Begonja Fernandes 1.

Prije osam mjeseci, Španija je u osmini finala Svjetskog prvenstva savladala Crnu Goru i spriječila je da osvoji prvu medalju na velikim rukometnim takmičenjima.

U „Košarkaškoj areni” u Londonu, „crvene” će imati priliku da se osvete i izbore finale Olimpijskih igara.

Biće, naravno, izuzetno teško, ali se u kvalitet i karakter Maje Savić, Bojane Popović i ostalih mora vjerovati...

Dvorana je dobro popunjena, a Španija, logično, ima više navijača. Sudeći po uvodnom navijanju, malobrojniji Crnogorci su bučniji.