Mađarica Kožak najbolja na 500 metara

Mađarica Danuta Kožak nova je olimpijska šampionka u trci kajaka jednosjeda na 500 metara.
Danuta Kožak, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 09.08.2012. 11:27h

Mađarica Danuta Kožak nova je olimpijska šampionka u trci kajaka jednosjeda na 500 metara. Ona je u finalnoj trci pobijedila u vremenu minut, 51 sekunda i 45,6 stotinki.

Srebrnu medalju osvojila je Ukrajinka Ina Radomska-Osipenko sa rezultatom minut, 52 sekunde i 68,5 stotinki.

Bronzano odličje pripalo je Južnofrikanki Bružit Hartli (1:52,923).

Šveđanka Sofija Paldanius osvojila je četvrto mjesto, dok je peta bila Jozefa Idem iz Italije, kojoj su Olimpijske igre u LOndonu osme u karijeri.

Idem, koja je u Pekingu bila srebrna, ima 48 godina, a na Olimpijskim igrama debitovala je kao reprezentativka Demokratske republike Njemačke u Los Anđelesu 1984. godine, bronzom u dvosjedu.