Švedska izbacila Dansku i plasirala se u polufinale

„Vikinzi” su u skandinavskom derbiju savladali Dansku, aktuelnog prvaka Evrope, sa 24:22 (11:9).
1 komentar(a)
Dalibor Doder, Foto: Beta AP
Ažurirano: 08.08.2012. 19:01h

Crna Gora je u baražu za Svjetsko prvenstvio eliminisala Švedsku, ali su Šveđani danas izborili plasman u polufinale Olimpijskih igara u Londonu - „vikinzi” su u skandinavskom derbiju savladali Dansku, aktuelnog prvaka Evrope, sa 24:22 (11:9).

Podatak da je Danska samo dva puta vodila na meču (6:5 u 15. minutu i 21:20 u 53. minutu) dovoljno govori da su Šveđani zasluženo pobijedili, u meču u kojem su imali najviše tri gola prednosti u 36. minutu (14:11).

Doder sa šest, te Kalman, Ekber i Petersen sa po četiri gola bili su najbolji u švedskom timu, a golman Sjostrand je dodao 14 odbrana.

U redovima Danske, Landin je imao 15 odbrana, a najefikasniji je bio Lindberg sa šest golova.

Švedska će u polufinalu igrati protiv Mađarske.

U drugom polufinalu igraće Francuska i pobjednik večerašnjeg meča Hrvatska - Tunis.