Dukić osvojio 30. mjesto

Najbolji u devetoj i desetoj etapi bio je vodeći u generalnom plasmanu, Australijanac Tom Slingsbi.
5 komentar(a)
Milivoj Dukić, Foto: Reuters
Ažurirano: 04.08.2012. 15:17h

Od specijalnog izvještača “Vijesti”

London - Dobio je specijalnu pozivnicu organizatora i u potpunosti je opravdao - iako je bio najmlađi učesnik u kategoriji laser, 19-godišnji Novljanin Milivoj Dukić završio je nastup na Olimpijskim igrama na 30. mjestu u konkurenciji 49 takmičara.

Posljednjeg dana Dukić je uhvatio najbolji ritam, pošto je regate završio na 23. i 24. mjestu i tako u generalnom poretku napredovao četiri pozicije.

U devetoj je kasnio dva minuta i 44 sekunde za pobjednikom Tomom Slingsbijem, dok je u 10. imao dodatnih 35 sekundi minusa u odnosu na sjajnog Australijanca.

Slingsbi je sa dvije današnje regatne pobjede došao na korak od zlata, pošto ima ogromnu prednost nad Kipraninom Pavlosom Kontidesom.

U finalu, koje je zakazano za ponedjeljak, rješavaće se samo pitanje osvajača bronzane medalje, pošto je Šveđanin Rasmus Mirgren preoteo 3. poziciju Hrvatu Tončiju Stipanovića, ali ima minimalnu prednost.