Hrvatska ubjedljiva protiv Srbije

Srbija je, tako, doživjela i drugi poraz na Olimpijskim igrama u Londonu, nakon onog na startu od Španije (26:21).
31 komentar(a)
Balić, Foto: Beta AP
Ažurirano: 31.07.2012. 22:12h

Balkanski derbi pripao je Hrvatskoj, i to ubjedljivo – izabranici Slavka Goluže savladali su Srbiju, aktuelnog vicešampiona Evrope, sa 31:23 (13:9), u drugom kolu grupe B.

Hrvatska je, sa druge strane, upisala i drugu pobjedu, pošto je u prvom kolu savladala Južnu Koreju sa 31:21.

Srbija je posleij vodećeg gola protivnika uspela da preokrene rezultat i povede sa 2:1, ali je onda uslijedila serija Hrvatske od 7:1 za prednost od pet golova razlike, koju su Hrvati uspjeli da čuvaju tokom cijelog prvog poluvremena.

Srbija je dobro krenula u drugom poluvremenu i došla do dva gola zaostatka, ali je onda ponovo zakazao napad i tim Hrvatske se sa dva brza kontranapada ponovo "odlijepio".

Sredinom drugog dijela igre, Hrvatska je napravila seriju od 7:3 za prednost od osam golova razlike, koju su do kraja meča uspješno sačuvala.

"Ništa ne može da mi pokvari ovaj dan. Pokazali smo da smo bolji od Srbije kada se igra na neutralnom terenu. Ne mogu se tome oteti, ali svaka misao o utakmici me podsjeća na film 'The Storm' (Oluja). Bili smo gladni pobjede", rekao je Goluža, i nije precizirao na koji od filmova tog naziva misli.

Najefikasniji u timu Srbije bio je Marko Vujin sa šest golova, dok je tim Hrvatske je predvodio odlični Ivan Čupić sa osam golova.

"Ovo je poraz koji boli više nego od nego onaj od Španije. Definitivno zabrinjava što smo ponovo bili veoma naivni i smeta mi što smo se opet vrlo rano predali. Nemamo podršku koju smo imali u Beogradu. Na posljednjem tajm-autu sam rekao da smo se u posljednjih pet minuta vratili dvije godine unazad i da o tome moramo da razgovaramo", rekao je Vuković.