Pato i Nejmar za preokret Brazila protiv Bjelorusije

Konačnih 3:1 postavio je novi fudbaler engleskog Čelzija Oskar u posljednjim trenucima utakmice.
Pato, Foto: Beta AP
Ažurirano: 29.07.2012. 18:49h

Brazil je preokretom je pobijedio Bjelorusiju sa 3:1, u 2. kolu grupe C.

Prednost Bjelorusima u 8. minutu donio je Brazilac Renan Brešan koji je u aprilu ove godine prihvatio poziv bivše sovjetske republike da obuče njihov dres..

Brazilci su sedam minuta kasnije uspjeli da izjednače pogotkom Alešandrea Pata, a preokret im je donio jedan od najtraženijih fudbalera svijeta, igrač Santosa Nejmar u 65. minutu.

Brazil je tako došao do druge pobjede na Igrama u Londonu, pošto je u prvom kolu bio bolji od Egipta sa 3:2.

U drugom meču ove grupe, Egipat i Novi Zeland su igrali neriješeno 1:1.

U grupi A, Senegal je savladao Urugvaj 2:0, sa dva gola Konatea, u grupi B Meksiko je bio bolji od Gabona 2:0, dok je Sjevjerna Koreja savladala Švajcarsku 2:1.

Najzad, Japan je u grupi D bio bolji od Maroka 1:0.