Brazil se mučio, Japan razbio Španiju

Japanci su dominirali do kraja, a Španiju je debakla spasio golman David De Hea
3 komentar(a)
Ažurirano: 27.07.2012. 07:20h

Prvi dan fudbalskog turnira na Olimpijskim igrama je priredio veliko iznenađenje.

Jedan od glavnih favorita Španija je poražena od Japana sa 1-0. Japan je mogao da deklasira "furiju" ali nisu uspjeli da iskoriste brojne šanse.

Jedini gol je postigao Juki Ocu u 34. minutu, a pri kraju prvog poluvremena je isključen Španac Inigo Martines.

Japanci su dominirali do kraja, a Španiju je debakla spasio golman David De Hea.

U drugom meču te grupe su remizirali Honduras i Maroko. Meč je završen 2-2, Maroko je poveo preko Barade, zatim je Bengston sa dva gola preokrenuo ali je u Labjada donio bod Marokancima.

Urugvaj je nakon preokreta bio bolji od Ujedinjenih Arapskih Emirata, a Švajcarska je razočarala protiv Gabona (1:1).

Brazil se mučio protiv Egipta (3:2), a Velika Britanija nije uspjela da savlada Senegal (1:1).

Uz malo muke posle preokreta Urugvaj je savladao Ujedinjene Arapske Emirate, dok je Švajcarska osvojila samo bod protiv Gabona (1:1). Očekivano pobedu, ali ne laku, ostvario je Brazil protiv Egipta sa 3:2, dok je Velika Britanija igrala samo 1:1 sa Senegalom.

Minimalnu pobedu ostvarila je Bjelorusija nad Novim Zelandom, a Meksiko i Južna Koreja su odigrali jedini meč bez golova.