Još po jedno zlato i bronza za džiu-džicu reprezentaciju Crne Gore u Gljivicama

6 komentar(a)
Dejan Vukčević, Foto: Džiu-džicu savez Crne Gore
Ažurirano: 02.06.2018. 16:34h

Nakon sedam medalja prvog dana, džiu-džicu reprezentacija Crne Gore drugog dana seniorskog Evropskog prvenstva u poljskim Gljivicama osvojila je još dva odličja, po zlato i bronzu.

Zlatnu medalju osvojio je Dejan Vukčević (borbe +94 kg), dok su bronzu osvojili Stefan Vukotić i Lidija Caković Lidija u Duo Mix Classic system. Oni su u direktnoj borbi za bronzu pobijedili drugi naš par, Vuka Dragutinovića i Aleksandru Popović.

Biljana Mitrović je u borbama do 49 kg, izgubila je meč u direktnoj borbi za treće mjesto.

"Veoma sam zadovoljan dosadašnjim rezultatima, mada sam od nekih takmičara očekivao još bolje rezultate, bez obzira na dosta jaku konkurenciju na ovom šampionatu", rekao je crnogorski selektor Miloš Ašanin.

Sjutra, trećeg dana takmičenja, od naših reprezentativaca će nastupiti Martinović Mirjana , u disciplini masters, kategorija -62 kg.