Blejk brži od Bolta, sa 9.75 četvrti najbrži čovjek u istoriji

Blejk je s vremenom 9.75 postao četvrti najbrži čovjek u istoriji trka na 100 metara, iza Bolta (9.58), Amerikanca Tajsona Gaja (9.69) i Asafe Pauela (9.72).
80 pregleda 0 komentar(a)
Johan Blejk, Foto: REUTERS
Ažurirano: 30.06.2012. 19:19h

Johan Blejk je na trci na 100 metara, na jamajčanskim kvalifikacijama za London, na nacionalnom stadionu u Kingstonu, pobijedio u vremenu 9.75 sekundi, ispred Juseina Bolta, koji je bio sporiji za 11 stotinki.

Treći je završio bivši svjetski rekorder Asafa Pauelsa 9.88 sekundi. Sva trojica su se kvalifikovala za Olimpijske igre.

"Ne osjećam pritisak. Sve je ok. Presrećan sam i sada sam državni prvak Jamajke i kao takav ću nastupiti u Londonu", rekao je Blejk nakon rušenja ličnog rekorda od 9.82.

Bolt i Blejk su prvi put trčali jedan protiv drugog od kada je Blejke osvojio titulu prvaka svijeta prošle godine, nakon što je Bolt diskvalifikovan zbog pogrešnog starta.

Boltu je ovo prvi poraz (ne računajući diskvalifikaciju u Daegu) još od 6. avgusta 2010. kada ga je u Stokholmu pobijedio Tajson Gaj. Tada je Bolt nastupio nedovoljno spreman i istrčao trku za 9.97.

Bolt u Londonu brani tri zlata osvojena prije četiri godine u Pekingu, na 100 metara, 200 i u štafeti 4x100.