Luka Bar i Budućnost Zetatrans za titulu

U finalu plej-ofa, prema očekivanjima, igraće Luka Bar i Budućnost Zetatrans, koje su bile najbolje i nakon ligaškog dijela prvenstva.
Ažurirano: 18.04.2012. 20:58h

Oba tima su posao u polufinalu, protiv Rudara i Morače, završile u dva meča, večeras pobje3dama u gostima.

Luka Bar je sa dvije maksimalne pobjede eliminisala Pljevljakinje. Kvalitetnije i iskusnije gošće nisu imale mnogo problema u prva dva seta kada su mlade Pljevljakinje ostavljene na svega 11, odnosno 14 poena.

Nešto snažniji otpor domaće odbojkašice su pružile samo u prvoj polovini trećeg perioda, međutim, Baranke su na vrijeme pojačale tempo i bez problema otklonile neizvjesnost za zasluženo slavlje.

Nakon maksimalne pobjede na svom parketu, izabranice Vladimira Rackovića su bile bolje i u drugom meču protiv Morače, ali su do pobjede došle znatno teže nego četiri dana ranije.

Zahvaljujući sjajnoj seriji servisa Danijele Gošović (pet uzastopnih aseva), ekipa Predraga Đonovića je serijom 7:0 u prvom setu povela 12:6 i već tada prelomile prvi set za vođstvo od 1:0.

Uzvratila je istom mjerom na startu drugog seta Bojana Medojević iz Budućnosti, koja je sa četiri uzastopna asa najzaslužnija što su gošće povele 6:0, i već na 11:3 uhvatile zalet za izjednačenje u setovima.

Budućnost je u trećem setu povela 9:4, Morača je preokrenula na 10:9, bilo je 20:15 i 23:21 za Budućnost, ali je Morača anulirala prvu set loptu na 23:24, potom i na 24:25. Međutim, kontrom Nede Vujadinović (ponovo je bila najbolji poenter meča) i greškom Nevene Ječmenović u kontri, Budućnost je stigla do prednosti od 2:1.

Morača je u četvrtom setu uspjela da se vrati iz minusa od četiri poena (8:12), i izjednači na 16:16, ali je onda stala. Serijom od 6:0, Budućnost je povela 22:16 i otklonila sve dileme.

Finalna serija, do tri pobjede, startuje 25. aprila u Baru. Luka Bar će imati prednost domaćeg terena u eventualnoj majstorici, zbog prve pozicije u ligaškom dijelu prvenstva.

Morača - Budućnost Zetatrans 1:3

Podgorica – Sala OŠ “Radojica Perović”. Gledalaca: oko 250. Sudije: Simonovska (Bar), Vučković (Budva). Poeni iz napada: Morača 30, Budućnost 39. Poeni iz bloka: Morača 5, Budućnost 10. Poeni iz servisa: Morača 10, Budućnost 16. Servis greške: Morača 9, Budućnost 17. Greške: Morača 18, Budućnost 22. Rezultat po setovima: 25:15, 15:25, 25:27, 19:25.

Morača: Mandić 8, Novaković (libero), Kilibarda, Nikitović, Pejović 9, Ječmenović 7, Janjević 3, Matanović, Gošović 15, Mićanović, Nikolić, Đonović 4.

Budućnost: Raičević (libero), Kamčeva, Janković, Bajić 10, Bojović 3, Đukić, Bečić, Peruničić 11, Vujošević (libero), Rovčanin 8, Medojević 14, Vujadinović 19.

Rudar - Luka Bar 0:3 (11:25,14:25, 18:25)

Pljevlja - Sportski centar „Ada“. Gledalaca: oko 400. Sudije: Jovanović (Podgorica), Golubović (Pljevlja). Rezultat po četvrtinama: 11:25,14:25, 18:25.

Rudar: Džaković, Damjanović, Milinković, Svrkota, Er. Muhović, Dragaš, Lečić, En. Muhović, Pupović, Šljukić, Bajčeta, Petrović.

Luka Bar: Rosić, Perović, N. Milivojević, Joksimović, Milović, Milovanović, Hadžisalihović, Bakić, E. Milivojević, Šušter, Stojanović, Barjaktarović.