Mireru pobjeda u Šladmingu i Mali kristalni globus

Hrvatski skijaš napravio grešku na startu trke, dok je Marsel Hiršer izletio sa staze
62 pregleda 0 komentar(a)
Andre Mirer, Foto: Zimbio.com
Ažurirano: 18.03.2012. 12:01h

Pred posljednju slalomsku trke sezone u Šladmingu, hrvatski skijaš Ivica Kostelić imao je 66 bodova više u odnosu na Andre Mirera u ukupnom poretku, ali nije uspio da je sačuva.

Kostelić je krenuo sa startnim brojem jedan, ali je već na startu napravio grešku i morao je da se vraća na stazu, pa je zauzeo tek 19. mjesto nakon prve vožnje.

Tako se je Austrijanac Marsel Hiršer dobio priliku da preuzme tron i stigne do trofeja, ali je izletio sa staze, čime je bio otvoren put Šveđaninu do dva slavlja u jednom danu.

Veliku šansu Mirer nije propustio. Prvu trku je okončao na drugom mjestu i jedini mu je cilj bio da tu i ostane.

Da je osvojio treće ili neku slabiju poziciju, to bi Kosteliću donijelo slavlje u ukupnog slalomskog plasmanu.

Međutim, Mirer ne samo da je zadržao drugo mjesto, već je bio i bolji.

Na cilj je stigao u vremenu 1:32,47, što je bilo nedostižno za Njemca Feliksa Nojrojtera (zaostatak 30 stotinki) i Austrijanca Marija Mata (60 stotinki).

Kostelić je na kraju bio na 16. mjestu, ali je ostao bez bodova.

Sa novih 100 bodova (slavio i u Kranjskoj Gori), Mirer je pretekao Kostelića za 34 boda i tako ostvario najveći uspjeh u karijeri, stigao je do Malog kristalnog globusa.

Kosteliću za utjehu ostaje da je osvojio globus za pobjedu u kombinaciji, dok je Hiršer, i pored današnjeg ispadanja sa staze, uzeo Veliki kristalni globus.