Ito najbolji u Trondhajmu

Daiki Ito, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 08.03.2012. 19:54h

Japanac Daiki Ito pobjednik je takmičenja u skijaškim skokovima koje je za Svjetski kup večeras održano u norveškom Trondhajmu.

Ito, koji je bio drugi nakon prve serije, do pobjede došao je skokovima od 137,5 i 141 metara, za koje je dobio 295,1 bod.

To je njegova četvrta pobjeda ove sezone i ukupno u Svjetskom kupu, a druga van Japana.

Vodeći nakon prve serije, Njemac Rihard Frajtag, osvojio je drugo mjesto skokovima od 140,5 i 133 metra i zbirom od 287,9 bodova.

Švajcarac Simon Aman bio je treći skokovima dužine 132,5 i 140 metara, za koje je dobio 285,3 boda.

Norvežanin Anders Bardal nastup u Trondhajmu završio je na 4. mjestu (131,5 i 136), peti je bio Čeh Roman Kudelka (137 i 135), a šesti Poljak Kamil Štoh (132,5 i 135,5).

Bardal je vodeći u Svjetskom kupu sa 1.269 bodova. Šlirencauer je drugi sa 1157, a treći Andreas Kofler sa 1098 bodova.