Luka Bar prvi finalista

Luka Bar je zasluženo slavila, iako su Podgoričanke vodile 16:10 na drugom tehničkom tajm-autu u trećem setu, kod rezultata 1:1 u setovima.
Ažurirano: 02.03.2012. 17:49h

Odbojkašice Luke Bar prve su finalistkinje Kupa Crne Gore - izabranice Vladimira Milačića su u današnjem polufinalu savladale Moraču 3:1 (21:25, 25:19, 25:18, 25:15), i tako stekle pravo da u sjutrašnjem finalu brane trofej osvojen prošle godine.

To je Barankama šesto uzastopno finale u isto toliko izdanja ovog takmičenja u nezavisnoj državi…

Mladi sastav Predraga Đonovića je, međutim, do kraja tog seta osvojio svega dva poena, a u četvrtom (držale su se do 6:6) više nije mogao da parira ekipi Vladimira Milačića.

Ekipa Morače

Interesantno, Morača je servisom toliko poremetila veteranku Ilonu Marljukić na prijemu, da je Milačić u drugom setu odlučio da je izvede iz igre i ubaci Elzu Hadžisalihović, što je na kraju i dalo rezultat, jer je ona bila najbolji poenter Luke Bar sa 15 poena.

U drugom polufinalu od 18 časova igraju Budućnost Zetatrans - Budva.

Finale se igra sjutra u 17 časova.

Luka Bar – Morača 3:1 (21:25, 25:19, 25:18, 25:15)

Budva – Mediteranski sportski centar. Gledalaca: 300. Sudije: Sonja Simonovska (Bar) i Dragana Vučinić (Podgorica). Poeni iz napada: Luka Bar 45, Morača 33. Poeni iz bloka: Luka Bar 8, Morača 6. Luka Bar 19, Morača 12. Greške: Luka Bar 26, Morača 26.

Luka Bar: Marljukić 9, Rosić 8, Perović 3, N. Milivojević (libero), Joksimović 14, Milović 9, Hadžisalihović 15, Bakić, E. Milivojević 4, Šušter 10, Stojanović (libero), Vuksanović.

Morača: Mandić 8, Novaković (libero) 1, Radošević, Nikitović, Pejović 4, Ječmenica 23, Janjević 1, Matanović, Gošović 13, Mićanović, Perović, Đonović 2.