Bolt potvrdio učešće na mitingu u Ostravi

Bolt će na mitingu u Ostravi učestvovati šesti put, a ove godine će braniti prvo mjesto koje je prošle osvojio u trci na 100 metara sa vremenom 9,91 sekundu.
Usein Bolt, Foto: Reuters
Ažurirano: 16.02.2012. 18:00h

Atletičar sa Jamajke Usein Bolt potvrdio je danas učešće na mitingu u češkoj Ostravi koji će se održati 25. maja.

Svjetski rekorder na 100 i 200 metara je već potvrdio takmičenje u Rimu 31. maja i na mitingu Dijamantske lige u Oslu 7. juna, poslije čega će se vratiti na Jamajku da bi učestvovao u nacionalnim kvalifikacijama za Olimpijske igre.

Bolt je na Olimpijskim igrama u Pekingu 2008. godine osvojio zlatne medalje u trkama na 100, 200 i štafeti 4 puta 400 metara.