Titule za pionirke Gorštaka i pionire Bar voleja

U takmičenju pionira, od novembru prošle godine do danas, učestvovala su ukupno 22 kluba iz Crne Gore, 17 klubova u ženskoj konkurenciji i pet u muškoj
398 pregleda 0 komentar(a)
ŽOK Gorštak, pionirke, Foto: OSCG
Ažurirano: 12.05.2018. 19:38h

Mlađane odbojkašice kolašinskog Gorštaka i odbojkaši barskog Bar voleja šampioni su Crne Gore u pionirskoj konkurenciji.

Gorštak je danas u finalu, nakon preokreta, savladao Moraču 3:2 (14:25, 21:25, 26:24, 19:25, 15:8).

U meču za treće mjesto, Rudar je bio bolji od Luke Bar 2:0 (25:23, 25:23).

Prethodno, Gorštak je u polufinalu porazio 2:0 (25:16, 25:21), dok je Morača bila bolja od Luke Bar 2:0 (27:25, 25:14).

Medalje pionirkama uručila je kapitenka seniorske reprezentacije Crne Gore, Tanja Bokan.

Kompletnu galeriju slika i sve informacije o turniru pionirki možete vidjeti OVDJE.

Pioniri Bar voleja su u muškom finalu pobijedili Jedinstvo Bemax 3:0 (25:16, 25:18, 25:21).

Budućnost Capital Plaza je u meču za treće mjesto savladala budvanski Mediteran 2:0 (25:15, 25:7).

Bar volej je u polufinalu savladao Budućnost Capital Plaza 2:0 (26:24, 25:10), dok je Jedinstvo Bemax bilo bolje od Mediterana 2:0 (25:16, 27:25).

Medalje pionirima uručio je kapiten seniorske reprezentacije Crne Gore, Vojin Ćaćić.

Pehare za prvo mjesto uručio je generalni sekretar OSCG, Ivan Bošković, dok je komesar takmičenja OSCG, Miloš Jovanović uručio pehare za treće i drugo mjesto.

"Pionirske lige, projekat koji je Odbojkaški savez Crne Gore realizovao uz podršku Ministarstva sporta, počeo je u novembru prošle godine. U ovom projektu učestvovala su ukupno 22 kluba iz Crne Gore, a po kategorijama 17 klubova u ženskoj konkurenciji i pet u muškoj. Do finalnog turnira, odigrano je ukupno 174 utakmica u kojima je učestvovalo 313 djece uzrasta 12 do 14 godina", navodi se u saopštenju Odbojkaškog saveza Crne Gore.