Pobjeda Krola u Šamoniju

On je do prve pobjede ove sezone, ukupno četvrte u Svjetskom kupu, došao u vremenu dva minuta, četiri sekunde i 22 stotinke.
Klaus Krol, Foto: Reuters
Ažurirano: 03.02.2012. 15:43h

Austrijski skijaš Klaus Krol pobjednik je sedmog spusta sezone koji je za Svjetski kup vožen danas u francuskom Šamoniju.

Stotinku sporiji bio je drugoplasirani Amerikanac Bode Miler, dok je treće mjesto osvojio Švajcarac Didije Kuš koji je imao četiri stotinke zaostatka za pobjednikom.

Austrijanac Romed Bauman i Kanađan Erik Gaj imali su četvrto vrijeme, šesti je bio njegov sunarodnik Jan Hudek, a sedmi Austrijanac Joakim Puhner.

Hrvatski skijaš Ivica Kostelić nastup u Šampniju završio je na 48. mjestu i ostao bez bodova.

Kuš je vodeći u plasmanu spusta sa 437 bodova.

Krol je drugi sa 397, a treći Beat Fojc, koji je u Šamoniju osvojio 21. mjesto, sa 318 bodova.

U generalnom plasmanu Svjetskog kupa čelnu poziciju zauzima Hrvat Ivica Kostelić sa 905 bodova, 80 više od drugoplasiranog Marsela Hiršera iz Austrije.