Ito najbolji u Saporou

On je bio vodeći i nakon prve serije, a do prve pobjede u Svjetskom kupu došao je skokovima od 134 i 130 metara, za koje je dobio 252,6 bodova.
51 pregleda 0 komentar(a)
Daiki Ito, Foto: Reuters
Ažurirano: 28.01.2012. 12:16h

Japanac Daiki Ito pobjednik je takmičenja u skijaškim skokovima koje je za Svjetski kup danas održano u japanskom Saporou.

Norvežanin Anders Bardal osvojio je drugo mjesto skokovima dužine 134 i 135 metara i zbirom od 252,5 bodova.

Poljak Kamil Štok bio je treći skokovima od 130 i 127 metara, za koje je dobio 247,2 boda.

Na četvrtom mjestu završio je Norvežanin Vegard-Huko Sklet (129 i 138,5), peti je bio Čeh Roman Koudelka (130 i 130), a šesti Slovenac Robert Kranjec (128 i 130).

Vodeći u generalnom plasmanu, Austrijanac Andreas Kofler, nastup u Saporou završio je na devetom mjestu (117,5 i 129,5).

Kofler je vodeći u generalnom plasmanu Svjetskog kupa sa 934 boda.

Bardal je drugi sa 889, a treći Austrijanac Gregor Šlirencauer sa 866 bodova.