70 pregleda 0 komentar(a)
Ivica Kostelić, Foto: Fonet
Ažurirano: 15.01.2012. 14:28h

Hravtski skijaš Ivica Kostelić potvrdio je da mu Vengen odgovara.

Nakon što je u petak slavio u superkombinaciji, aktuelni šampion Svjetskog kupa danas je pobijedio i u slalom.

Kostelić je do novog slavlja stigao u u vremenu 1:45,67 minuta.

Drugo mjesto osvojio je Šveđanin Andre Mirer sa zaostatkom od 85 stotinki, a na najnižu stepenicu pobjedničkog postolja popeo se, prvi put u karijeri, Njemac Fric Dopfer.

Vodeći nakon prve vožnje, Autsrijanac Mario Mat na kraju se morao zadovoljiti četvrtim mjestom.

Zahvaljujući pobjedi, Kostelić je preuzeo vođstvo u generalnom plasmanu slaloma, dok se vodećem u poretku Svjetskog kupa Marselu Hiršeru primakao na samo 30 bodova.

Hiršer je bio fenomenalan na posljednja dva slaloma ove sezone, ali je u Vengenu diskvalifikovan tokom prve vožnje, pošto je promašio kapiju.

Svjetski kup nastavlja se u austrijskom Kicbilu, gde će se skijaši nadmetati u superveleslalomu, spustu, slalomu i kombinaciji.

Rezultati: Ivica Kostelić (Hrvatska) 1:45.67, Andre Mirer (Švedska) + 0.85, Fric Dopfer (Njemačka) + 0.88, Mario Mat (Austrija) + 0.92, Feliks Nojrojter (Njemačka) + 0.93, Kristijan Devile (Italija) + 1.20…

Generalni plasman slaloma: Ivica Kostelić (Hrvatska) 485 bodova, Marsel Hiršer (Austrija) 360, Andre Mirer (Švedska) 295, Kristijan Devile (Italija) 270, Feliks Nojrojter (Nemačka) 261, Stefano Gros (Italija) 186

Generalni plasman Svjetskog kupa: Marsel Hiršer (Austrija) 725, Ivica Kostelić (Hrvatska) 695, Bet Fojc (Švajcarska) 545, Ted Ligeti (SAD) 493, Aksel Lund Svindal (Norveška) 490, Bode Miler (SAD) 448