Budućnost najuspješnija na karate prvenstvu za kadete i juniore

Karatisti Budućnosti sa devet od ukupno 23 zlatne medalje najuspješniji su učesnici kadetskog i juniorskog prvenstva Crne Gore.
79 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 24.12.2011. 16:34h

Budućnost ima četiri prvaka Crne Gore u kadetskoj, a pet u juniorskoj konkurenciji.

Kod kadeta po dva zlatna odličja osvojili su Omladinac i Onogošt, a po jedno Čempion i Gorštak.

U juniorskoj konkurenciji po dva prvaka Crne Gore imaju Omladinac i Gorštak, a po jednog Bar, Risan, Bratstvo i Azra.

Članovi Budućnosti Srđan Vuković i Jelena Simonović, osvojili su prva mjesta u katama pojedinačno kod kadeta.

U borbama, u konkurenciji kadeta, najbolji su bili Adonis Markašević do 52 (Čempion), Savić Medenica do 57 (Gorštak), Vido Kopitović do 63 (Budućnost), Luka Ivanović do 70 (Budućnost) i Strahinja Bošković preko 70 kilograma (Onogošt).

Kod kadetkinja najbolje su bile Anja Jović do 47 (Omladionac), Maja Mićunović do 54 (Onogošt) i Dušanka Mitrović preko 54 kilograma (Omladinac).

U konkurenciji juniora u katama takmičari Budućnosti osvojili su zlatne medalje u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji.

Pojedinačno prvaci Crne Gore postali su Marko Vratnica i Stefana Jokić.

U borbama prvaci Crne Gore postali su Nebojša Papović do 55 (Bar), Filip Samardžić do 61 (Risan), Strahinja Rajković do 68 (Gorštak), Miloš Matoović do 76 (Budućnost) i Dragan Mitrović preko 76 (Omladinac).

Kod juniorki prva mjesta osvojile su Jelena Maksimović do 48 (Omladinac), Maja Kastratović do 53 (Bratstvo), Slađana Rajković do 59 (Gorštak) i Azra Lihari preko 59 kilograma (Azra).

Na prvenstvu Crne Gore, koje je održano u Podgorici, učestvovalo je 17 klubova sa 120 takmičara.