Kofler najbolji u Engelbergu

Kofler, koji je bio vodeći i nakon prve serije, do pobjede došao je skokovima od 135 i 138 metara, za koje je dobio 264,7 bodova.
Andreas Kofler, Foto: Reuters
Ažurirano: 18.12.2011. 17:43h

Austrijanac Andreas Kofler pobjednik je sedmog takmičenja u skijaškim skokovima ove sezone koje je za Svjetski kup danas održano u švajcarskom Engelbergu.

To je njegova četvrta pobjeda ove sezone, ukupno deveta u Svjetskom kupu.

Poljak Kamil Štok osvojio je drugo mjesto skokovima dužine 129 i 137 metara i zbirom od 260,8 bodova.

Pobjednik jučerašnjeg takmičenja u Englebergu, Norvežanin Anders Bardal, bio je treći skokovima od 131,5 i 135 metara, za koje je dobio 260,5 bodova.

Na četvrtom mjestu završio je Austrijanac Gregor Šlirencauer (129,5 i 137), dok je peti bio njegov sunarodnik Tomas Morgenštern (132 i 133,5).

Najbolje plasirani Slovenac bio je Robert Kranjec koji je skokovima od 127,5 i 134,5 metara osvojio 11. mjesto.

Kofler je, nakon sedmog takmičenja, prvi u generalnom plasmanu Svjetskog kupa sa 508 bodova.

Bardal je drugi sa 390, dok je na trećem mjestu Šlirencauer sa 376 bodova.

Takmičenje u Svjetskom kupu biće nastavljeno novogodišnjom turnejom Četiri skakaonice, 30. decembra u Obersdorfu.