Morača u polufinalu nakon preokreta

Izabranice Predraga Đonovića savladale su večeras u Podgorici ekipu Rudara 3:2 (17:25, 21:25, 25:20, 25:19, 15:9), i pridružile se ekipama Luke Bar i Budućnosti Zetatrans u polufinalu.
Ažurirano: 17.12.2011. 20:51h

Iako su gubile 2:0 u setovima i 9:2 u trećem, odbojkašice Morače plasirale su se u polufinale Kupa Crne Gore - izabranice Predraga Đonovića savladale su večeras u Podgorici ekipu Rudara 3:2 (17:25, 21:25, 25:20, 25:19, 15:9), i pridružile se ekipama Luke Bar i Budućnosti Zetatrans u polufinalu.

Morača je u prvom setu povela 4:0, ali je Rudar vodio na prvom tehničkom tajm-autu 8:4, te 16:12 na drugom. Domaće odbojkašice su prišle na 17:18, ali je onda uslijedila serija od 7:0 za vođstvo Rudara od 1:0.

Rudar je u drugom setu vodio 8:5 na prvom tehničkom tajm-autu, ali je Morača preokrenula na 12:10. Ipak, Rudar je na drugom tehničkom tajm-autu ponovo poveo 16:15, i to vođstvo više nije ispuštao. Istina, Morača je bila u igri do 21:22, ali su gošće sa četiri uzastopna poena stigle do 2:0 u setovima.

Kada je Rudar poveo 9:2 u trećem setu, svi u dvorani su pomislili da je sve gotovo. Tako nijesu mislile domaće odbojkašice, koje su se probudile, dok je Rudar potpuno stao. Morača je u ovom setu prvi put povela 14:13, a onda sa četiri uzastopna poena stigla do nedostižnih 18:13 i rutinski privela set kraju.

Morača je odmah na startu četvrtog seta povela 6:0, i tu je prednost sačuvala do kraja seta (prednost u setu je iznosila i osam poena), pa je odluka morala pasti u petom setu.

Morača je na startu taj-breka povela 3:0, Rudar je izjednačio na 3:3, ali su Podgoričanke ponovo stekle tri poena prednosti (6:3), i do kraja seta sigurnom igrom stigle do važne pobjede.

Luka Bar i Budućnost su bez borbe izborile plasman u polufinale, pošto su Budva i Herceg Novi, zbog finansijskih problema, odustale od takmičenja koje je, inače, obavezno za sve klubove.

Posljednji polufinalista biće poznat sjutra, kada se od 15 časova u Budvi sastaju Budva i šampion Galeb.