Hiršeru veleslalom u Biver Kriku

On je bio drugi nakon prve vožnje, a do prve pobjede ove sezone, ukupno četvrte u Svjetskom kupu, došao je u ukupnom vremenu dva minuta, 38 sekundi i 45 stotinki.
Marsel Hiršer, Foto: Beta AP
Ažurirano: 04.12.2011. 22:36h

Austrijanac Marsel Hiršer pobjednik je drugog veleslaloma sezone alpskih skijaša koji je za Svjetski kup vožen večeras u Biver Kriku.

Vodeći nakon prve vožnje, Amerikanac Ted Ligeti, osvojio je drugo mjesto za zaostatkom od 16 stotinki.

Ligeti je pobijedio u veleslalomu na otvaranju sezone u Zeldenu.

Sa 62 stotinke zaostatka treće mjesto osvojio je Njemac Fric Dofner, četvrti je bio Norvežanin Kjetil Jansrud, a peti Finac Markus Sandel.

Ligeti je vodeći u plasmanu veleslaloma sa 180 bodova.

Hiršer je drugi sa 140, a treći Francuz Aleks Pinturo sa 109 bodova.

Norvežanin Aksel Lund Svindal, koji je danas bio deveti, vodeći je u generalnom plasmanu Svjetskog kupa sa 294 boda.

Švajcarac Didije Kuš, koji je danas osvojio 12. mjesto, je drugi sa 260, a treći njegov sunarodnik Beat Fojc sa 246 bodova.

Fojc je veleslalom u Biver Kriku završio na 16. mjestu.

Svjetski kup alpskih skijaša biće nastavljen u utorak veleslalomom u Biver Kriku.