Srbija bolja od Egipta

Izabranici crnogorskog trenera Igora Kolakovića savladali su danas Egipat 3:1 (25:20, 19:25, 25:22, 28:26), za 96 minuta igre, u 9. kolu grupe B.
Odbojkaši Srbije, Foto: Www.fivb.ch
Ažurirano: 02.12.2011. 11:58h

Odbojkaška reprezentacija Srbije upisala je treću pobjedu na Svjetskom kupu u Japanu - izabranici crnogorskog trenera Igora Kolakovića savladali su danas Egipat 3:1 (25:20, 19:25, 25:22, 28:26), za 96 minuta igre, u 9. kolu grupe B.

Egipat je u prvom setu odolijevao do 19:17 za Srbiju, ali su “orlovi” do kraja serijom 6:3 priveli set kraju. U drugom setu je Egipat vodio od početka do kraja, a Srbija je bila u igri samo do 16:15 za rivala.

Treći i četvrti set su bili neizvjesni. U trećem setu je Srbija vodila 19:15, ali je Egipat izjednačio na 21:21. Tada je Srbija osvojila tri uzastopna poena i riješila ovaj set za vođstvo od 2:1.

U četvrtom setu je Srbija kod 23:21 imala kontru za meč loptu, ali je nije realizovala, kao što nije iskoristila i dvije vezane meč lopte na 24:22 i 24:23, pošto je Egipšat izjednačio na 24:24. Ipak, iz petog pokušaja Srbije je iskoristila meč loptu i stigla do zaslužene pobjede.

"Igrali smo jako rano protiv ekipe koja nije inspirativna. To ne treba da dovodi u pitanje naš odnos koji je dosta dobar. Izgubili smo drugi set, ali smo u svim važnim trenucima bili koncentrisani, strpljivo smo čekali grešku protivnika kojom je i završen meč", rekao je Igor Kolaković, selektor Srbije.

Za najboljeg igrača utakmice proglašen je bloker srpske reprezentacije Marko Podraščanin, koji je imao 12 poena. Od njega su više poena u pobjedničkom timu osvojili Ivan Miljković (18) i Miloš Nikić (16).

U Giptu je najbolji pointer bio Salah sa 25 poena.

Srbija u 10. kolu, u subotu u tri sata, igraće protiv Kine.

Reprezentativci Srbije ranije su izgubili šansu da osvoje jedno od prva tri mjesta na turniru i plasiraju se na Olimpijske igre u Londonu 2012. godine, ali će imati novu priliku za to na proljeće.

Prva će biti Kontinentalni kvalifikacioni turnir u Sofiji, od 8. do 13. maja, a ukoliko na njemu ne osvoje prvo mjesto igraće i na jednom od tri Interkontinentalna turnira u junu.