Srbija savladala Brazil

Izabranici crnogorskog stručnjaka Igora Kolakovića savladali su danas u Hamamacuu, pred 3.000 gledalaca, selekciju Brazila, aktuelnog prvaka svijeta, sa 3:1 u setovima
Miloš Nikić, Foto: Www.fivb.ch
Ažurirano: 29.11.2011. 13:21h

Između ostalih, gubili su od Argentine i Irana, nijesu imali snage da pariraju Poljskoj i Kubi (protiv Italije i Rusije su izgubili sa mlađim snagama), ali su odbojkaši Srbije na Svjetskom kupu u Japanu jutros uzeli mjeru najboljima – izabranici crnogorskog stručnjaka Igora Kolakovića savladali su danas u Hamamacuu, pred 3.000 gledalaca, selekciju Brazila, aktuelnog prvaka svijeta, sa 3:1 (27:25, 20:25, 25:20, 25:22), nakon tačno 100 minuta igre.

U svom najboljem izdanju na Svjetskom kupu, Srbija je protiv Brazila upisala tek drugu pobjedu na ovom takmičenju, ali i pokazala zašto se u septembru domogla titule prvaka Evrope.

Srbija je konstantno vodila u prvom setu, imala dvije set lopte kod 24:22, ali je Brazil uspio da izjednači na 25:25. Ipak, Miljković i drugovi su iskoristili četvrtu set loštu za vođstvo.

Početak drugog seta, ispostavilo se, odlučio je i o konačnom ishodu ovog dijela igre. Poveo je Brazil sa 3:0, 5:1 i 8:4, i prednost nije ispuštao do kraja.

Treći set je bio izjednačen do 17:17, kada je Srbija sa tri uzastopna poena prelomila set za novo vođstvo. U četvrtom je Srbija vodila od početka, na prvom tehničkom tajm-autu je imala prednost od 8:4, na drugom 16:12, ali je Brazil uspio da se primakne na 19:18, da bi kod 20:19 za Srbiju, “orlovi” uzeli još dva uzastopna poena za nedostižnih 22:19…

Budvanin Miloš Nikić, primač Srbije, proglašen je za najboljeg igrača utakmice, na kraju je imao 21 poen. Najbolji pointer u pobjedničkom timu bio je Ivan Miljković sa 22 poena. U brazilskoj reprezentaciji najbolji je bio Žiba sa 15 poena.

U srijedu i četvrtak su slobodni dani na Svjetskom Kupu u Japanu, kada će reprezentacije iz Hamamacua i Fukuoke otputovati u Tokio gdje će se odigrati utakmice četvrte, posljednje runde.

Srbija će utakmicu 9. kola, protiv Egipta, odigrati u petak od tri sata ujutro po našem vremenu u dvorani Metropoliten u Tokiju.

Kolaković: Željeli smo Brazilcima da pokvarimo planove

Selektor muške odbojkaške reprezentacije Srbije Igor Kolaković rekao je danas poslije pobjede nad Brazilom sa 3:1 na Svjetskom kupu u Japanu da je želeo da pokvari planove protivniku.

"Kada pobijedite Brazil to je značajna stvar, a kada je njima bilo važno mi smo igrali što smo bolje mogli kako bi im pokvarili planove, jer su oni dosta puta nama indirektno pokvarili planove", rekao je Kolaković poslije meča.

Kolaković je istakao da je utakmica značajno popravila raspoloženje reprezentativcima Srbije.

"Utakmica nam je znatno popravila raspoloženje bez obzira što se nismo kvalifikovali na Olimpijske igre. Moramo biti izuzetno zadovoljni jer nemamo puno prilike da igramo sa Brazilom, a pogotovo prilike da ih puno pobedjujemo", rekao je Kolaković.

Selektor Srbije je kazao da će njegovi igrači pokušati da zabilježe pobjede do kraja turnira jer bi to popravilo plasman na svjetskoj rang listi.

"Igrali smo dobro, hrabro, organizovano i potpuno zasluženo smo pobijedili. Ostala su još tri meča, probaćemo da odigramo najbolje što možemo i da zabilježimo što više pobjeda, zbog svjetske rang liste, ali i samopouzdanja", kazao je Kolaković.

Tri prvoplasirane selekcije sa Svjetskog kupa izboriće plasman na Olimpijske igre u Londonu.