Odbojkaši spasili dvije meč lopte protivnika i savladali Austriju

Crna Gora u trećem setu ispustila vođstvo od 21:18, ali je zato u petom setu spasila dvije meč lopte Austrijanaca kod vođstva domaćina od 14:13 i 15:14...
Odbojkaši Crne Gore, Foto: Www.liegames2011.li
Ažurirano: 14.11.2011. 23:02h

Odbojkaška reprezentacija Crne Gore savladala je danas u Beču, u prijateljskom meču, selekciju Austrije 3:2 (25:18, 23:25, 28:30, 25:20, 17:15), domaćina nedavnog prvenstva Evrope, nakon 134 minuta igre.

Meč je odigran u okviru priprema za pretkvalifikacioni turnir za Olimpijske igre, koji se od 22. do 27. novembra održava u slovačkom Papradu. Prije ovog duela, "crveni" su u Daruvaru odigrali dva kontrolna meča sa Hrvatskom, dok su u Budvi odmjerili snage sa Budvanskom rivijerom.

Selektor Ivan Joksimović je od početka meča šansu ukazao sljedećim starterima – tehničaru Daboviću, korektoru Ćulafiću, primačima Bojiću i Milivojeviću, srednjim blokerima Ćuku i Ječmenici, te liberu Rašoviću.

Od 4. seta Bošković i Đukić su zamijenili Dabovića i Bojića.

Ćulafić je sa 27 poena bio ubjedljivo najbolji poenter meča, Milivojević je dodao 19.

U domaćem timu najbolji su bili Šnajder i Berger sa po 16 poena.

Austrijanci su na kraju imali više osvojenih poena iz bloka (15-11), bolji procenat prijema servisa (60 – 55 odsto), dok je Crna Gora imala bolji procenat realizacije napada (52 – 46 odsto).

Isti rivali igraće i sjutra od 12 časova, u Štikapronu, gradiću udaljenom 60-tak kilometara od Beča.