Nurković obezbijedio bronzanu medalju

Nurković je danas u četvrtfinalnom meču, kategorije do 54 kilograma, jednoglasnom odlukom sudija pobijedio Francuza Sedrika Kustosa.
69 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 26.10.2011. 17:31h

Crnogorski kik bokser Emil Nurković plasirao se u polufinale Svjetskog prvenstva u Skoplju i obezbijedio bronzanu medalju, u disciplini lou kik.

Naredni rival biće mu Rus Astemir Borsov, koji je u četvrtfinalu eliminisao Aleksandra Đorđevića iz Srbije.

Plasman među osam najboljih nije uspio da izbori Marko Nikolić koji je u kategoriji do 67 kilograma poražen od Rusa Šamila Abdulmedžhidova.

Ruski borac je zvanični prvak svijeta i po mnogima jedan od najboljih takmičara šampionata.

U čestvrfinale jutros su se plasirali Milan Jovanović i Lazar Đikanović, u disciplini K1.

Jovanović je u osmini finala kategorije do 67 kilograma prekidom u drugoj rundi, nakon tri brojanja, pobijedio Slovenca Bojana Kujaveca.

Njegov naredni rival biće Kazahstanac Aset Taiganov, koji je u osmini finala eliminisao Austrijanca Andreasa Otea.

Đikanović je plasman među osam najboljih u kategoriji do 63,5 kilograma izborio pobjedom na poene protiv Irmeka Mahmetova iz Kazahstana.

U meču za medalju očekuje ga Koreanac Hjun Vu Ju, koji je danas bio bolji od Ahmada Gamala iz Egipta.

U disciplini lou kik, nastup na šampionatu u osmini finala završili su Remzija Dacić i Boban Krušić.

Dacić je u kategoriji do 63,5 kilograma na poene poražen od naturalizovanog Šveđanina Farzada Rangraziana, dok je Kumar Žalijev iz Kirgistana na poene bio bolji od Krušića u kategoriji do 75 kilograma.

Krušić je juče u šesnaestini finala eliminisao Novozelanđanina Breda Soua.

Za plasman u četvrtfinale danas će se boriti i Damir Muković, koga u kategoriji do 71 kilogram očekuje Mario Marković iz Bosne i Hercegovine.

Muković je juče u u šesnaestini finala, odlukom sudija na poene, pobijedio Mađara Ferenca Vasonjija.