Aćimić napada sopstveni rekord

Na zvaničnom treningu voženom danas najbrži je u konkurenciji 50 vozača koji su završili trku, bio Jovan Aćimić, 4:18,383 minuta.
59 pregleda 0 komentar(a)
Jovan Aćimić, Foto: Saša Vujanović
Ažurirano: 17.09.2011. 22:18h

Start šeste ovosezonske brdske auto-trke Kotor-Troica je sjutra u 12 sati.

Ovu trku, koja se računa za Prvenstvo Crne Gore na brdskim stazama i otvoreno prvanstvo Crne Gore, organizuju AMSK Gran pri i Crnogorski savez auto-moto sportskih klubova (CGSAMSK).

Na zvaničnom treningu voženom danas najbrži je u konkurenciji 50 vozača koji su završili trku, bio Jovan Aćimić, 4:18,383 minuta. Aćimić je i rekorder u dvije vožnje staze od 4,3 kilometra, koje se sabiraju sa vremenom četiri minuta, 12 sekundi i 87 stotinki. Rekord je postavio 15. maja.

Prema propozicijama CGSAMSK-a, biće održane dvije vožnje nakon kojih će biti sabirani rezultati, pošto je staza kraća od šest kilometara.

A osim Aćimića brži od pet minuta na treningu su bili Dragan Milić u klasi 11 (4:39,777) i Tripo Ivović u klasi 9, (4:59,535).

U 13 klasa na startu treninga je bilo 55 automobilista, ali petorica vozača nijesu završila trku.