Srbija sigurna, istorijska pobjeda Slovenije

“Zmajčeki” su danas u Beču, pred 6.000 navijača, savladali Austriju i tako upisali prvu pobjedu na prvenstvima Evrope, u svom četvrtom nastupu.
98 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 10.09.2011. 21:38h

Crnogorski stručnjak ušao je u istoriju slovenačke odbojke - “zmajčeki” su večeras u Beču, pred 6.000 navijača, savladali Austriju, jednog od dva domaćina Evropskog prvenstva, sa maksimalnih 3:0 (25:20, 25:21, 25:20), za 81 minut igre, i tako upisali prvu pobjedu na prvenstvima Evrope, u svom četvrtom nastupu.

Alen Šket sa 18 i Tin Urnaut sa 16 poena bili su najbolji u slovenačkoj selekciji, dok je kod domaćina najbolji poenter bio Tomas Zaš sa 19 poena.

"Veoma sam zadovoljan kako smo odigrali danas, posebno što je prvi meč uvijek težak. Sve je na kraju ispalo onako kako smo planirali, protiv veoma dobre ekipe kakva je Austrija. Moji igrači nijesu gubili glavu u presudnim trenucima, posebno u drugom setu kada je domaćin napravio četiri-pet uzastopnih aseva. Protiv Srbije ćemo igrati sa manje pritiska, jer su, jasno, oni favoriti", kazao je Vuković, selektor Slovenije.

I Srbija je maksimalnom pobjedom startovala u grupi A – izabranici Igora Kolakovića su savladali Tursku 3:0 (25:16, 25:18, 25:20), za 69 minuta igre. Srbiju je predvodio kapiten Ivan Miljković sa 24 poena, a slijedio ga je Nikola Kovačević sa 18. Kod Turaka najbolji je bio Serhat Čoskun 22 poena. Srbija i Slovenija igraju danas međusobno od 15.30 časova.

"Došli smo do važne pobjede na otvaranju šampionata, znamo da takvi mečevi uvijek nose dramatiku. Igrali smo jako kvalitetno, strpljivo, mislim da smo odbranom i kontranapadom “ubili” nadu protivniku da može da dođe do rezultata. Ova utakmica je već iza nas, iako je bila jako važna. Sada je mnogo važna utakmica sa Slovenijom, koja je izuzetan protivnik. To će biti utakmica za prvo mjesto u grupi. Slovenija ima kvalitet da se nosi sa svim reprezentacijama, pokazali su to u pripremnom periodu, protiv i Francuske, a ovdje protiv domaćina Austrije. Biće izuzetno teško pobijediti Sloveniju", kazao je Kolaković.

Iznenađenje dana priredila je Slovačka, koja je savladala Bugarsku. Očekivane pobjede ostvarile su Rusija, Francuska, Italija i Poljska, a Češka je u pet setova slomila otpor Portugala.