Miloš Golić i Savo Kosić prvaci svijeta!

171 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 28.08.2011. 11:37h

Crnogorski reprezentativci Savate saveza u kik boks federaciji WK Miloš Golić i Savo Kosić osvojili su zlatne medalje na Svjetskom prvenstvu u njemačkom Karlsrueu.

Golić je u disciolini ful kontakt, u kategoriji do 85 kilograma, savladao Španca Marija Garsiju.

Na putu do finala ostvario je tri ubjedljive pobjede protiv predstavnika Rusije, Njemačke i Azerbejdžana.

Golić je ove godine izborio plasman u finale u kombat savateu, koje će biti održano u novembru u Francuskoj.

Kosić je u disciplini fri fajt, u kategoriji do 90 kilograma, prekidom u prvoj rundi savladao Libanca Hasana Žermina.

Uspješan nastup imao je i Dragan Vujičić, koji je obezbijedio bronzanu medalju.

Vujičić u kategoriji do 65 kilograma u osmini finala bio je slobodan, dok je četvrtfinalni duel dobio bez borbe jer mu je domaći zbog povrede predao meč.

U polufinalu ubjedljivo je poražen od češkog borca, čime je obezbijedio bronzanu medalju.