Vulević i Radulović eliminisani u prvom kolu

Vulević je u kategoriji do 100 kilograma poražen od Brazilca Leonarda, dok je teškaša Radulovića u kategoriji preko 100 kilograma savladao Eitel Gregož iz Poljske.
52 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 27.08.2011. 09:17h

Crnogorski džudisti Nikola Vulević i Marko Radulović nastup na Svjetskom prvenstvu u Parizu završili su u prvom kolu.

Crna Gora je, ipak, uspješno završila takmičenje na Svjetskom prvenstvu, zahvaljujući srebrnoj medalji Srđana Mrvaljevića u kategoriji do 81 kilogram.

Mrvaljević je u finalu poražen od Južnokoreanca Džae Bum Kima, koji je u Parizu branio titulu prvaka svijeta i koji je prvi na svjetskoj rang listi. U kategoriji do 81 kilograma nastupila su čak 83 takmičara.

Naš takmičar je do finala imao pet pobjeda.

Srđan je u polufinalu savladao Brazilca Leandra Giljeira, koji je bio srebrni na Svjetskom prvenstvu u Tokiju 2010. godine, a ove godine osvojio je zlato na Pan Američkim igrama u Gvadalahari. Pobjedu je obezbijedio vazarijem, samo desetak sekundi nakon što je rival stekao prednost jednog juka. Mrvaljević mu se revanširao za prošlogodišnji poraz na Gran slemu, takođe u Parizu.

Mrvaljević je u četvrtfinalu savladao iponom Ukrajinca Artema Vasilenka, a na putu do četvrtfinala redom je dobijao Britanca Juena Bartona, Koreanca Min Gu Kima i u četvrtom kolu Tadžikistanca Farhoda Rahimova.

Povratak crnogorske delegacije iz Pariza planiran je za sjutra u 17 sati.