Srđan Mrvaljević u polufinalu Svjetskog prvenstva

Srđan Mrvaljević, Foto: REUTERS
Ažurirano: 25.08.2011. 11:36h

Crnogorski džudista Srđan Mrvaljević plasirao se u polufinale Svjetskog prvenstva koje se održava u Parizu.

Njegov rival u borbi za finale biće Brazilac Leandro Giljeiro, a taj duel na programu je negdje oko 15 sati uz prenos na TV Crne Gore.

Giljeiro je srebrni za Svjetskog prvenstva iz Tokija 2010. godine, a ove godine osvojio je zlato na Pan Američkim igrama u Gvadalahari.

Mrvaljević je u meču sa plasman među četiri najbolja borca u kategoriji od 81 kilogram savladao iponom Ukrajinca Artema Vasilenka.

Do polufinala naš najbolji džudista je redom dobijao Britanca Euana Bartona, Koreanca Min Gu Kima, potom u četvrtom kolu Tadžikistanca Farhoda Rahimova i na kraju Vasilenka.

U drugom polufinale sastaće se Koreanac Jae Bum Kim i Francuz Loik Pjetri.