Grci se revanširali, Crna Gora ispustila pobjedu

Domaćin je na kraju slavio 3:2 (25:23, 22:25, 21:25, 25:23, 15:6), u drugom kontrolnom meču u okviru priprema za dvomeč sa Makedonijom.
odbojkaška reprezentacija, Foto: Anto Baković
Ažurirano: 13.08.2011. 16:42h

Najbolji crnogorski odbojkaši propustili su priliku da i drugi put savladaju Grčku u Portariji, jer su vodili 2:1 u setovima – domaćin je na kraju slavio 3:2 (25:23, 22:25, 21:25, 25:23, 15:6), u drugom kontrolnom meču u okviru priprema za dvomeč sa Makedonijom, u eliminacionoj rundi kvalifikacija za Olimpijske igre u Londonu 2012. godine.

Izabranici Ivana Joksimovića su juče slavili 3:0.

Današnji meč, inače, bio je znatno kvalitetniji i neizvjesniji u odnosu na jučerašnji. Grčka je u prvom setu opipljiviju prednost stekla kod 21:18, Crna Gora je primakla na 23:24, imala je i kontru za izjednačenje, ali je blokom zaustavljen Marko Bojić.

U drugom setu su “crveni” dominirali na bloku (sedam poena), ali igrali veoma dobru u ostalim elementima igre, pa su set prelomili kod 21:17.

U trećem setu naši seniori su nastavili u istom ritmu, sve je funkcionisalo kako treba, od servisa, bloka preko napada, pa je Crna Gora stigla do vođstva od 2:1.

Najzanimljiviji je bio četvrti set. Crna Gora je vodila na prvom tehničkom tajm-autu 8:4, Grci su vrlo brzo izjednačili na 8:8, ali je Ćulafić svojim servisom omogućio našoj reprezentaciji vođstvo i na drugom obaveznom odmoru (16:13). Bilo je i 18:13, Bojić je imao kontru za 19. poena, ali je loptu ispucao u aut, i onda su kola krenula nizbrdo. Grci su uspjeli da dobiju taj set, iskoristivši dosta grešaka u igri Crne Gore.

Na krilima završnice četvrtog seta, Grci su u taj-breku djelovali sigurnije, pa su na promjeni strana imali vođstvo od 8:4 (uz šest poklon poena Crne Gore), što je uticalo na koncentraciju naših odbojkaša, koji su se nakon toga vrlo brzo predali…

“Današnja utakmica je bila mnogo kvalitetnija i uzbudljivija od jučerasnje. Imali smo šansu i da ovaj meč riješimo u svoju korist, ali je iskusni protivnik znao da iskoristi sve naše greške i dobije meč. Gledajući statistiku, u svim elementima smo bili izjednačeni, osim u napadu, gdje smo imali 13 grešaka u odnosu na šest protivnika. Tu leži glavni razlog poraza. U svakom slučaju, ova dva meča imali su višestruki značaj u okviru priprema za ono što nas očekuje protiv Makedonije”, kazao je “Vijestima” selektor Ivan Joksimović.

Naši odbojkaši se već večeras vraćaju u Pljevlja, gdje će 26. avgusta dočekati Makedoniju u prvom meču kvalifikacija. Revanš je nedjelju dana kasnije u Skoplju.

U ponedjeljak će biti poznato da li će “crveni” do meča sa Makedonijom odigrati i dva kontrolna meča sa Bosnom i Hercegovinom.

Grčka - Crna Gora 3:2 (25:23, 22:25, 21:25, 25:23, 15:6)

Portarija - Gradska dvorana: Gledalaca: 100. Sudije: Keatas i Gnepedo (Grčka).

Grčka: Hadžiliadis 2, Aspiotis 4, Petreas 8, Filipov, Kurnetas, Stefanu (libero), Prusalis 2, Karipidis 8, Pelekudas 4, Rumeljotis 26, Smaragdis 8, Lapas, Fragkos 7, Sarekisoglu 4, Papadimitru (libero).

Crna Gora: Minić 1, Bojić 15, G. Ćuk 11, Čabarkapa, Milivojević 10, Rašović (libero), Bošković, Đukić, Ječmenica 10, B. Ćuk, Radović, Dabović 8, Ćulafić 23.