Evropski kup nacija: Ragbisti Bugarske dominantni, pobijedili Crnu Goru sa 57:0

Naredna utakmica crnogorske reprezentacije je Instanbulu 28. aprila
Ragbi, Crna Gora-Bugarska, Foto: Luka Zeković
Ažurirano: 14.04.2018. 17:01h

Crnogorska ragbi reprezentacija u Evropskom kupu nacija nije mogla danas da iznenadi favorizovane Bugare u Nikšiću.

Rezultat od 57:0 za goste govori da su bili uspješni na terenu, iako je i domaćin imao nekoliko šansi za postizanje eseja ali ih nije iskoristio.

Prvih 20 minuta obje ekipe su bile izjednačene, sa dosta atraktivnih poteza sa obje strane.

U 20. minutu Bugari koriste prvu grešku domaćina i postižu esej za 5:0. Dva minuta kasnije u oštrom duelu povrijeđen je Marko Novaković koji je morao van terena, a Bugari ponovo koriste rupu u odbrani i povećavaju vođstvo novim esejem i pretvaranje na 12:0.

U 26. minutu Mirko Čarčević dobija žuti karton, pa crnogorski tim na terenu ostaje sa igračem manje. Bugari već u narednom minutu koriste dosuđeni kazneni udarac za 15:0.

U narednih desetak minuta domaćini dolaze do inicijative, organizuju dva dobra napada, ali bugarski zid ipak nije bilo moguće proći.

Posljednjoj minuti prvog poluvremena gosti koriste novu grešku domaćina i uz esej i pretvaranje dolaze do vođstva od 22:0.

U drugom dijelu utakmice Bugari nastavljaju čvrstu igru i u napadu i u odbrani, a zbog velike želje i borbe da dođu do eseja, povrijeđuje se još nekoliko domaćih igrača.

Gosti do kraja meča postižu još pet eseja sa pretvaranjima za konačnih 57:0.

Naredna utakmica crnogorske reprezentacije je Instanbulu 28. aprila.