Crna Gora bez medalje, Srbija prva u obje konkurencije

Ćorluka i Ćaćić su u polufinalu poraženi od srpskog para Tešić – Basta 2:0, nakon čega su poraženi u meču za bronzu od bosansko-hercegovačkog para Teodorović – Kisić sa 2:0.
Ažurirano: 31.07.2011. 19:20h

Crnogorski par Predrag Ćorluka – Vojin Ćaćić nije uspio da se domogne medalje na Balkanskom prvenstvu u bič voleju (odbojka na pijesku) koje je danas završeno u Baru, na terenima sportskog kompleksa “Topolica” – članovi Budvanske rivijere (Ćorluka je pomoćni trener seniorskog sastava, Ćaćić primač servisa) su u polufinalu, nakon velike borbe, poraženi od srpskog para Tešić – Basta 2:0 (21:19, 21:18), nakon čega su poraženi u meču za bronzu od bosansko-hercegovačkog para Teodorović – Kisić sa 2:0 (21:15, 21:15).

Teodorović i Kisić su bili bolji od Ćorluke i Ćaćića i u grupi, takođe 2:0.

Drugi crnogorski par na ovom šampionatu Vuk Medenica i Pavle Drecun zauzeo je na kraju šesto mjesto, pošto je u duelu za peto mjesto izgubio od Rumuna Maskovica i Abrudana sa 2:0 (21:16, 21:14).

Seriju poraza crnogorskih predstavnika u bič voleju drugog dana šampionata upotpunio je ženski par Nevena Ječmenica i Danka Bratić, koji je u meču za peto mjesto poražen od makedonskog para Aleksovska – Georgijevska 2:0 (21:9, 21:11).

Inače, Srbija je osvojila titule u obje konkurencije – kod muškaraca su najbolji bili Tešić i Basta, koji su u finalu bili bolji od kolega iz reprezentacije Markovića i Jovića sa2:0 (21:10, 21:12). U finalu dama trijumfovale su Jelena Blagojević i Vanja Matić, koje su u finale savladale Rumunke Irinu Aleksandru i Suzanu Manole 2:1 (21:18, 16:21, 15:13).