Spis najbrži u Asenu

On je do prve pobjede u Moto GP šampionatu došao u vremenu 41 minut, 44 sekunde i 65,9 stotinki.
53 pregleda 0 komentar(a)
Ben Spis, Foto: Reuters
Ažurirano: 25.06.2011. 16:08h

Vozač Jamahe, Amerikanac Ben Spis, pobjednik je sedme trke ovogodišnjeg Moto GP šampionata koja je za Veliku nagradu Holandije vožena danas u Asenu. On je do prve pobjede u Moto GP šampionatu došao u vremenu 41 minut, 44 sekunde i 65,9 stotinki.

Australijanac Kejsi Stoner na Hondi osvojio je drugo mjesto, dok je treći bio vozač Honde, Italijan Andrea Doviciozo.

Na četvrtom mjestu završio je Italijan Valentino na Dukatiju, dok je peti bio njegov klupski drug, Amerikanac Niki Hejden na Dukatiju.

Stoner je, nakon sedam trka, vodeći u plasmanu vozača sa 136 bodova.

Španac Horhe Lorenco, koji je danas osvojio šesto mjesto, je drugi sa 107, dok je treći Doviciozo sa 99 bodova.

Španac Maverik Vinales na Apriliji pobijedio je u klasi do 125 kubika, ispred sunarodnika Luisa Saloma (Aprilia) i Serhija Gadea (Aprilia).

Španac Nikolas Terol, vodeći u ukupnom plasmanu nije nastupio, jer je u jučerašnjim kvalifikacijama povrijedio prst.

U klasi moto 2 najbrži je bio Španac Mark Markez, ispred Kenana Sofoglua iz Turske i Britanca Bredlija Smita.

Vodeći u plasmanu klase moto 2, Njemac Stefan Bredli, nije završio trku.

Moto GP šampionat biće nastavljen trkom za Veliku nagradu Italije, koja je na programu 3. jula u Muđelu.